III miejsce w XIX Międzyszkolnym Komputerowym Konkursie Ortograficznym

O tym, że polska ortografia do łatwych nie należy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą to wszyscy nasi uczniowie, którzy zmierzyli się z nią w Szkolnym Dyktandzie „Niepodległościowym” o tytuł Mistrza Ortografii. Odbyło się ono 14¤maja 2018r. i było formą realizacji Szkolnego Programu Obchodów 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wyłoniono trzy szkolne drużyny, które rywalizowały w XIX Międzyszkolnym Komputerowym Konkursie Ortograficznym w Gołkowicach. Gimnazjum reprezentowały: Patrycja Szabla – uczennica klasy IIb, Weronika Jopek – uczennica klasy IIIa, Karolina Długosz – uczennica klasy IIIb, szkołę podstawową: Zuzanna Król - uczennica klasy VIIb, Zuzanna Obrzud – uczennica klasy VIIc, Antoni Lelek – uczeń klasy VIIb, klasy czwarte: Michał Handzlik – IVb, Julia Szlęk – IVb, Gabriela Mordarska – IVa.

Międzyszkolny Komputerowy Konkurs Ortograficzny w Gołkowicach, którego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad poprawnej pisowni, doskonalenie logicznego myślenia oraz zdrowej rywalizacji organizowany już od kilkunastu lat, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, wciąż przyciąga szkoły nie tylko z naszej gminy, ale także z Nowego Sącza, Łącka i Piwnicznej.

Tym bardziej raduje fakt, że nasze uczennice z gimnazjum zdobyły drużynowo zaszczytne III miejsce, indywidualnie najlepsza była Weronika Jopek, która uplasowała się na piątej pozycji.

Gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Elżbieta Mrówka