Ostatnie "Czwartkowe spotkania z wiedzą"

Słowacki poznany

15.06. 2018, czyli w piątek odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym Czwartkowe Spotkanie z Wiedzą. Poświęcone ono było patronowi naszej szkoły – Juliuszowi Słowackiemu. Na te wyjątkowe chwile przygotowaliśmy krótką biografię wieszcza oraz recytację najbardziej popularnych utworów. Uczniowie mogli wysłuchać pięknej interpretacji Hymnu, Testamentu oraz znanego wszystkim wiersza „Z pamiętnika ….”  Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych naszych kolegów - „pierwszaków”, ich Juliusz Słowacki był naprawdę „urokliwy”.

I ostatni element spotkania, prezentacja utworów, które wyszły spod pióra naszych „nowych pisarek” i zdobyły uznanie w międzyszkolnych a nawet ogólnopolskich  konkursach literackich. Swój wiersz,  przeczytała Ewa z klasy IIIa, opowiadania Karolina i Klaudia. Prezentowane utwory wzbudziły duże zainteresowanie i młodzież wysłuchała ich z uwagą.

Korzystając z okazji, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pracę na rzecz Uczniowskiej Rady Szkolnej, życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Autor: URS z opiekunami