Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Nasi czwartoklasisiści zdobywali swoje pierwsze 'prawo jazdy'


W naszej szkole młodzi adepci sztuki rowerowej znów mogą zdobyć uprawnienia do poruszania się samodzielnie po drogach publicznych. Uczniowie klas czwartych w ciągu roku szkolnego zdobywali wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego. Poznali zasady pierwszeństwa, zaznajomili się ze znakami drogowymi i wiedzą już jak zachować się widząc znaki ostrzegawcze, zakazu bądź nakazu. W czerwcu nadszedł czas podsumowań pracy na lekcjach techniki - uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową.

Ci, którzy poradzili sobie z pytaniami dotyczącymi znaków drogowych czy innych aspektów poruszania się po drogach, wcześniej równie dobrze poradzili sobie z pytaniami dotyczącymi obsługi roweru i jego obowiązkowego wyposażenia. Wszyscy czwartoklasiści przeszli również przeszkolenie z¤udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, bo wiadomo przecież, że w¤czasie jazdy na rowerze o obdarte kolano nie trudno. 

14. czerwca nadszedł dla naszych czwartoklasistów najbardziej stresujący element starania się o pierwsze „prawo jazdy”. Pod czujnym okiem policjanta z nowosądeckiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz pań Justyny Tyki i¤Agnieszki Obrzud uczniowie pokonywali na jednośladzie wytyczony tor przeszkód. Tor zawierał takie elementy, jak slalom, jazda po ósemce, wykonywanie skrętów i omijanie przeszkody z zasygnalizowaniem manewru oraz zatrzymania się w wyznaczonym miejscu. Wszyscy poradzili sobie z wymienionymi przeszkodami i teraz z niecierpliwością oczekują na wydanie uprawnień do kierowania rowerem.

 

Egzamin na kartę rowerową został przeprowadzony na zasadzie konkursu na najlepszego rowerzystę. Każdy manewr był odpowiednio oceniany, a¤najlepszymi rowerzystami - czwartoklasistami okazali się:

I miejsce - Julia Pituch

II miejsce - Konrad Morzywołek

III miejsce - Klaudia Zielińska

Wyróżnienia otrzymali: Anna Sztafa, Julia Zegarlińska oraz Sebastian Tomecki.

Cała szóstka otrzymała nagrody ufundowane przez Kellys Cyklokarpaty oraz Sklep rowerowy JM Bike Service Rowery & Serwis w Starym Sączu. Dodatkowo każdy uczeń przystępujący do egzaminu otrzymał drobne wyposażenie rowerowe oraz element odblaskowy.

Nagrody wręczył zaproszony policjant z Wydziału Ruchu Drogowego p.¤Krzysztof Leśniara oraz pani Dyrektor Wioletta Nowak. Policjant korzystając z¤okazji spotkania z młodymi rowerzystami przypomniał o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Uczulał ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jak ważną rolę, z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze, pełnią elementy odblaskowe. Powinni być w nie wyposażeni wszyscy piesi i rowerzyści, a¤przede wszystkim dzieci.

Organizatorzy egzaminu / konkursu dziękują Kubie Opydowi, Kubie Pasoniowi, Gabrysi Szymoniak i Martynie Dziarmaga za udzieloną pomoc.

 

Młodym kierowcom jednośladów życzymy szerokiej drogi i bezpiecznych wakacji!

Galeria zdjęć

 

 

Autor: Agnieszka Obrzud, Justyna Tyka
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.