Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

Zakończenie nauki w ostatnich klasach gimnazjalnych

21 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w¤Starym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018 uczniów klas trzecich gimnazjum.

Na uroczystość przybyli:

-¤Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w¤Starym Sączu, Radny Rady Miejskiej - pan Krzysztof Szewczyk,

-¤Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera pan Grzegorz Skalski,

-¤Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Tokarczyk,

-¤Rodzice uczniów klas trzecich.

Najważniejszym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru młodszym kolegom i ślubowanie. Trzecioklasiści zobowiązali się dbać o dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować.

Po okazjonalnych przemówieniach przybyłych gości nastąpił moment wręczenie nagród i podziękowań ufundowanych przez Radę Rodziców. Następnie głos zabrali uczniowie klas trzecich, którzy „poezją” podziękowali rodzicom, wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie.

Ostatnim punktem programu był spektakl pt. „At the Swedish History Museum” w wykonaniu Językowego Koła Teatralnego – zdobywca trzeciego miejsca w XXV Wojewódzkim Konkursie – Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bliżej świata” w Krakowie. Grupę teatralną przygotowały p. Beata Damasiewicz i p. Agnieszka Obrzud.

Po części oficjalnej młodzież bawiła się na dyskotece, która „nie chciała się skończyć” i trwała aż do godziny 21.00.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali wychowawcy klas trzecich:

3A - pani Maria Bielak,

3B - pani Elżbieta Mrówka,