Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

UCZNIOWIE PISZĄ... Wycieczka klas siódmych do Łańcuta


W piątek, dnia 10 maja klasy 7a i 7b wraz z nauczycielami i przewodnikiem udały się na wycieczkę.  Jej głównym celem było odwiedzenie zamku znajdującego się w Łańcucie.

Chwilę po godzinie 5 wyjechaliśmy ze Starego Sącza, aby udać się do Huty Szkła Artystycznego SABINA w Rymanowie. Wzięliśmy udział w warsztatach, na których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat szklarstwa, a dwójka naszych uczniów miała okazję "wydmuchać" samodzielnie bańkę. Następnie pojechaliśmy do Żarnowca, w celu zwiedzenia Muzeum Marii Konopnickiej. Dworek był przepiękny, a przewodnik ciekawie opowiadał o eksponatach i zapoznał nas z życiem poetki w tamtych czasach. Z żalem opuściliśmy to miejsce, mając nadzieję, że i ów Zamek w Łańcucie nas nie rozczaruje. Po przybyciu na miejsce ujrzeliśmy ogromną rezydencję, otoczoną przez stary, malowniczy park w stylu angielskim. Gdy weszliśmy do środka, zabrakło nam tchu w piersiach i każdy z ogromną uwagą  przysłuchiwał się pani przewodniczce, która znała historię choćby i najmniejszego przedmiotu w łańcuckiej rezydencji. Dowiedzieliśmy się również o muzycznym festiwalu, który się tam odbywa. Na koniec zwiedziliśmy stajnie, w której mieściła się słynna kolekcja pojazdów konnych. W drodze powrotnej zdążyliśmy zjeść ciepły posiłek, a cała podróż minęła bezproblemowo.

Moim zdaniem wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Pracownicy huty szkła zaprezentowali ciężką pracę, którą na co dzień wykonują i która daje im wiele satysfakcji, a dworek Marii Konopnickiej to marzenie wielu z nas. Zamek w Łańcucie pomimo swojego rozmiaru, zwiedzało się lekko i przyjemnie. Za najładniejszą część rezydencji uważam galerię rzeźb oraz salę kolumnową. Na pewno będę miło wspominać tę wycieczkę.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Amelia Tokarczyk - klasa 7
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.