Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

UCZNIOWIE PISZĄ... Wycieczka klas ósmych


20 września 2019 roku uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Wyjechaliśmy spod szkoły około 5 rano. Po czterech godzinach dotarliśmy do Oświęcimia, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Auschwitz-Birkenau. Pan przewodnik oprowadził nas po dawnym obozie zagłady. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawy m.in. butów, walizek, szczotek i ubrań, należących do więzionych tam ludzi. Przechodziliśmy przez komorę gazową i krematorium, w którym znajdowały się piece. Mogliśmy również zobaczyć celę, w której zginął o. Maksymilian Maria Kolbe. Mimo tego, że muzeum jest dość stare, znajdują się w nim sale multimedialne. Następnie przejechaliśmy do drugiej części obozu w Brzezince. Na terenie Birkenau mieściły się drewniane baraki, w których mieszkali więźniowie.

Drugim etapem wycieczki było Muzeum Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W nowoczesnych pomieszczeniach starego domu papieża poznawaliśmy historię życia Karola Wojtyły. Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się do pobliskiej kawiarni na kremówki papieskie.

Ostatnim punktem wyjazdu była Kalwaria Zebrzydowska. Widzieliśmy tam klasztor ojców Bernardynów oraz przyglądaliśmy się makiecie, przedstawiającej kalwarię. Wracając do Starego Sącza odwieźliśmy uczniów ze szkoły w Skrudzinie, którzy też brali udział w wyjeździe.

Mimo silnych emocji, które towarzyszyły nam w obozie koncentracyjnym, wycieczka wszystkim się podobała.

 

 

 

galeria zdjęć

 

Autor: Ula, Iza, Karolina, Monika i Ola
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.