Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

UCZNIOWIE PISZĄ... Wybuchowa wycieczka


We wtorek, 8 października klasy siódme wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Celem naszego wyjazdu było obejrzenie doświadczeń chemicznych wykonywanych przez wykładowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 10.00, a po około godzinie jazdy dojechaliśmy do McDonalda. Gdy każdy zjadł już swoje drugie śniadanie, ruszyliśmy w dalszą drogę.

Około godziny 13.00 dotarliśmy na miejsce. Kierowca zaparkował autobus, a my w tym czasie poszliśmy na uniwersytet. Okazało się, że jesteśmy przed czasem, więc musieliśmy godzinę poczekać. Gdy wszystko było już gotowe, weszliśmy na salę i zajęliśmy miejsca. Wykładowca rozpoczął krótką prezentację na temat różnych substancji chemicznych i ich właściwości. Następnie wraz ze swoimi asystentami prezentował nam różne ciekawe eksperymenty, lecz najlepszy zostawił na koniec. Był on bardzo głośny i niebezpieczny, ale na szczęście wszystko się udało. Po zakończonym pokazie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy w drogę powrotną. Pod szkołę dojechaliśmy około godziny 18.00.

Wycieczka, moim zdaniem, była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę o doświadczeniach chemicznych i różnych substancjach.

Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: Antonina Biel 7b
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.