Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

UCZNIOWIE PISZĄ... „Balladyna” w Roku Słowackiego - recenzja spektaklu


W dniu 29 listopada klasy siódme i ósma wraz z wychowawcami wybrały się do teatru do Nowego Sącza na spektakl pt. „Balladyna”. Był on wystawiany przez aktorów z Teatru Cracovia.

Sztukę wyreżyserowała Anna Kasprzyk na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego – „Balladyna”. Za muzykę i kostiumy aktorów odpowiadały Ewa Karnecka i Marta Ornacka. W głównych rolach wystąpili: Urszula Sadowińska - jako Balladyna, Katarzyna Ignatiuk – Alina, Anna Kasprzyk – Goplana, Jakub Palacz – Kirkor i Sylwia Garbowicz – Skierka.

Spektakl opowiadał o problemach tytułowej Balladyny, która robiła wszystko, aby książę Kirkor ją poślubił i tym samym uczynił z niej "panią". Przez zazdrość, żądzę władzy zabiła ona swoją młodszą siostrę Alinę, Grabca oraz doprowadziła do śmierci matki. Pod koniec występu Balladyna została surowo ukarana za swoje czyny. W królewskim sądzie trzykrotnie wydała wyrok śmierci na samą siebie. Zmarła rażona piorunem.

Wszyscy aktorzy prezentowali się świetnie i doskonale odgrywali swoje role. Ich kostiumy i rekwizyty przykuwały uwagę, były oryginalne. Aktorzy i scenarzyści wykazali się dużym doświadczeniem. Muzyka oraz dekoracje dodawały całemu występowi uroku, sprawiając, że sztuka na długo zapada w pamięć. Całość sprawia wrażenie, jakby osoba oglądająca była nie tylko świadkiem wydarzeń, ale sama w nich uczestniczyła.

Moim zdaniem spektakl był bardzo ciekawy i pouczający. Z chęcią obejrzałabym go jeszcze raz i szczerze polecam wszystkim, którzy szukają dobrej rozrywki.

Organizatorzy pragną poinformować, że wyjazd to teatru na spektakl "Balladyna" był dodatkowym działaniem podjętym w ramach obchodów Roku Słowackiego.

Dziękujemy wszystkim i zaangażowanie.

Autor: Antonina Biel - uczennica klasy VIIb
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.